Do każdej piły formatowej Quad gratis.

Aktualności

Pilarki (27 Siepień 2015)

Pilarki

REMA nagrodzona laurem „Teraz Polska”

 Od czerwca tego roku firma REMA SA może posługiwać się godłem „Teraz Polska”. Nagroda została wręczona w trakcie uroczystej gali w Warszawie. Reszelskie przedsiębiorstwo zapracowało na to wyróżnienie wdrożeniem pilarki Fx-n.

Targi leśne (27 Siepień 2015)

Targi leśne

Czas na Rogów

W tym roku po raz kolejny odbędą się Międzynarodowe Targi Leśne w Rogowie. Od 2 do 4 września będzie można udać się do zacisznego Leśnego Zakładu Doświadczalnego, w którym już tradycyjnie spotkają się osoby zainteresowane leśnictwem i przemysłem leśnym.

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2015 oraz BIOGAZ-EXPO 2015 (27 Siepień 2015)

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2015 oraz BIOGAZ-EXPO 2015

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2015 oraz BIOGAZ-EXPO 2015

W dniach od 16 do 18 czerwca 2015 roku w Bydgoszczy odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS -EXPO & BRYKIET-EXPO oraz 2. Międzynarodowe Targi Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu BIOGAZ-EXPO.

Biomasa w przemyśle drzewnym (27 Siepień 2015)

Biomasa w przemyśle drzewnym

Biomasa drzewna cennym nośnikiem energii

Naturalną konsekwencją rozwoju gospodarczego jest wzrost zapotrzebowania na energię. Węgiel kamienny, ropa naftowa czy gaz ziemny to powszechnie stosowane paliwa konwencjonalne, których zasoby powoli wyczerpują się. Czy jest więc jakaś alternatywa dla nieodnawialnych nośników energii?

ADRIATIC WOOD DAYS 2015 - wydarzenie w Centralnej i Południowej Europie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (27 Siepień 2015)

O branży w Chorwacji 

ADRIATIC WOOD DAYS 2015 (AWD) to 6 różnych konferencji zarówno naukowych, jak i fachowych, organizowanych przez WoodEMA, i.a. (Międzynarodowe Stowarzyszenie Zarządzania i Ekonomii w przemyśle drzewnym oraz meblarskim z siedzibą w Zagrzebiu, Chorwacja),  Croatian Wood Cluster (Chorwacki Klaster Drzewny) i the Forest Products Society (Stowarzyszenie Wyrobów Leśnictwa). Konferencje będą odbywać się równolegle w trakcie pierwszego tygodnia października (5 - 10 października 2015 r.) w Dubrowniku w Chorwacji. 

Targi DREMA 2015 - w centrum branży (27 Siepień 2015)

W dniach 6 - 9 października w Poznaniu po raz 31. spotkają się przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego, by tworzyć kształt rynku i szukać nowych kierunków rozwoju. Taka mobilizacja i poruszenie branży zdarza się tylko raz w roku, podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA

Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMiA - relacja po targach (24 Siepień 2015)

Podczas tegorocznych Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMiA, które odbyły się w dniach od 28 do 30 maja 2015 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Arena w Ostródzie, swoją ofertę zaprezentowało ponad 40 wystawców. To już druga edycja tego wydarzenia, które powoli zaczyna mieć coraz większą renomę w branży.

Zastosowanie w meblarstwie cienkich płyt pilśniowych (15 Lipiec 2015)

Zastosowanie w meblarstwie cienkich płyt pilśniowych

Trudno wyobrazić sobie przemysłową, masową produkcję mebli bez udziału płyt drewnopochodnych. Płyty wiórowe, płyty pilśniowe MDF, HDF, sklejka czy też mokro formowane płyty pilśniowe twarde są w meblarstwie materiałami szeroko stosowanymi i łatwo dostępnymi. Wśród nich znamienną rolę odgrywają cienkie płyty pilśniowe.

Sektorowy Program Operacyjny dla branży meblarskiej (15 Lipiec 2015)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), wychodząc naprzeciw potrzebom i wyzwaniom rozwojowym innowacyjnych polskich przedsiębiorstw oraz instytucji z nimi powiązanych, takich jak stowarzyszenia i izby gospodarcze, uruchomiło tzw. programy sektorowe.

Z życia MTP (15 Lipiec 2015)

Z życia MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie mają nowego Prezesa Zarządu – Przemysława Trawę, który dodatkowo został wybrany Prezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego. 11 lutego MTP zostaną uhonorowane statuetką Gazeli Biznesu

Ostatnio dodane

  • Pilarki REMA nagrodzona laurem „Teraz Polska” Od
  • Targi leśne Czas na Rogów W tym roku po raz kolejny odbędą